Decydując się na lampę z kolekcji premium, oczekujemy, że zachwyci nas nie tylko swoim projektem, ale i wykonaniem. Liczymy na  perfekcyjne wykończenie i najwyższej jakości, szlachetne tworzywa.

 Oryginalny design i wysokiej jakości surowce dodadzą wnętrzu charakteru i nutę ekskluzywności. Wiedzą o tym projektanci lamp, tworząc kolekcje dla bardziej wymagających klientów. Na jakie tworzywa postawił Maciej Zień w kolekcji stworzonej dla MiLAGRO?

Szlachetne marmury

Kiedy myślimy o tworzywach wysokiej jakości, jednym z pierwszych przychodzących nam na myśl jest marmur. Naturalnie kojarzy się luksusem, a odpowiednio dobrany doda klasy każdemu wnętrzu. Poza tym marmur jest odporny na uszkodzenia i bardzo ładnie się starzeje. Można nawet powiedzieć, że z każdym kolejnym rokiem nabiera szlachetności. A dzięki temu, że-wbrew pozorom – jest miękką skałą, można go w łatwy sposób obrabiać i tworzyć dowolne kształty. Dlatego jest chętnie wybierany przez projektantów lamp, jako element linii premium.

W kolekcji MiLAGRO by Maciej Zień wykorzystano dwie odmiany tego tworzywa. Marmur Carrara wydobywany we włoskiej prowincji Massa Carrara jest znany i uwielbiany już od czasów starożytnego Rzymu. Wystarczy wspomnieć, że Michał Anioł wyrzeźbił z niego słynną Pietę watykańską czy też Nagrobek papieża Juliusza II. Biel marmuru karraryjskiego zdobią nieregularne, nieco rozmyte, szare smugi. Zrobiono z niego modele lamp z linii Lecerta i Cassiopeia, gdzie klasyczny kamień przełamano nowoczesnym, połyskującym złotem.

Więcej o LECERTA >>>

Dla kolorystycznego kontrastu w kolekcji wykorzystano wywodzący się z Hiszpanii czarny Marmur Nero Marquina z białymi akcentami. W Cassiopei jego dosyć surowy charakter dodatkowo podkreślono chromowanymi wstawkami.

Więcej o Cassiopeia >>>

Ozdobne metale

W lampach z linii premium chętnie sięga się także po sprawdzone metale, jak mosiądz i stal, która często pokrywana jest chromem. To świetna alternatywa dla tych, którzy przy dekorowaniu wnętrz wolą zrezygnować z połysku i stawiają na bardziej matowe akcenty. Co nie znaczy, że mniej rzucające się w oczy. Wystarczy spojrzeć na zachwycającą swoją elegancką formą linię Volans czy Phoenix, którą z kolei zdobią dekoracyjne żarówki.

 

Lampy wykonane z takich materiałów genialnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu glamour czy w loftowych, komponując się zarówno z jednolitymi barwami, jak i z drewnem. A wysoka jakość dobranych tworzyw i ich nienaganne wykończenie  połączone z właściwą pielęgnacją sprawią, że lampy będą nam służyć na lata.