Zasilacze

Zasilacz do taśm LED

 

Oświetlenie LED króluje w naszych domach już od dłuższego czasu. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych żarówek, ponieważ pobiera dużo mniej prądu, nie generuje dodatkowego ciepła, a co najważniejsze — efektywniej wykorzystuje dostarczaną energię. Ciekawym rozwiązaniem są taśmy LED, które można wykorzystać na wiele sposobów, w tym jako efektowną, świetlną dekorację. Aby jednak takie taśmy działały bezproblemowo, należy zainwestować w odpowiedni zasilacz, którego zadaniem jest przekształcenie napięcia zasilającego na odpowiednie dla diod LED.

Jak działają zasilacze do ledów?

 

Zasilacz do taśm LED pełni funkcję przetwornicy zasilającej. Jest zatem niezbędnym elementem systemu oświetleniowego wykorzystującego diody LED. Zasilacz powinien być odpowiednio dopasowany w zależności od napięcia stałego w taśmach, ale nie tylko. Wykorzystując napięcie zasilające w gniazdku, konwertuje je na niższe po to, aby zabezpieczyć cały system przed potencjalnymi awariami czy usterkami. Do najważniejszych funkcji zasilaczy do ledów należą:

  • dostosowywanie napięcia do możliwości diod LED,
  • ochrona przed przepięciami,
  • optymalne zarządzanie prądem, zapewniając jednocześnie efektywniejszą pracę układu oświetlenia,
  • zabezpieczanie systemu przed przeciążeniem prądowym.

Zasilacze do ledów o wysokim stopniu ochrony

 

Przed zakupem zasilacza do ledów, warto sprawdzić jego parametry, w tym między innymi stopień ochrony, moc czy napięcie wyjściowe. Jest to ważne ze względu na to, że diody potrzebują odpowiednio niskiego napięcia, aby pracować efektywnie bez żadnych awarii. W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się wiele rodzajów zasilaczy do taśm LED, które idealnie sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Proponujemy między innymi:

  • zasilacz do ledów 12 V,
  • zasilacz do ledów 24 V.

Każdy z nich różni się od siebie mocą, wielkością, sposobem montażu oraz stopniem ochrony. Zasilacz do taśm LED 12 V nadaje się do oświetlenia, które nie wymaga zbyt dużego napięcia, natomiast taki o mocy 24 V może być stosowany w układach potrzebujących więcej prądu stałego.

Efektywne wykorzystanie prądu stałego dzięki zasilaczom do ledów

 

Z uwagi na to, że oświetlenie LED jest efektywniejsze niż te tradycyjne, emituje światło przez wiele godzin. Nie nagrzewa się tak bardzo jak żarówki, nie wymaga częstej wymiany diod, osiąga pełną jasność już od momentu uruchomienia, jest odporne na wstrząsy, nie zawiera szkodliwych substancji, a co najważniejsze — nie emituje promieniowania UV. Zasilacze do ledów zabezpieczają cały układ oświetleniowy, zmniejszając ryzyko wystąpienia awarii czy przepięć, dzięki czemu takie oświetlenie jest trwałe, efektywne, a jednocześnie energooszczędne. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia dostępnych u nas zasilaczy, a także pozostałych akcesoriów do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego.