Kolekcja lamp Macieja Zienia i projekty Oskara Zięty to dwie pierwsze polskie marki w historii, które dołączą do oferty Galerii Heban. Poinformowano o tym podczas pokazowego eventu dla przedstawicieli świata designu i mody, który odbył się na Złotej 44 w Warszawie.

„Jest to duże wyróżnienie dlatego, że do tej pory Galeria Heban współpracowała tylko z markami zagranicznymi. Cieszę się, że razem z Oskarem przełamaliśmy ten monopol” – mówi Maciej Zień.

Modele lamp z kolekcji projektanta można było podziwiać w najwyżej położonym apartamencie Złotej na 52. piętrze, który został po raz pierwszy udostępniony do zwiedzania. We wszystkich projektach artysta zastosował efekt odbitego od złotych elementów światła, co nadaje wnętrzu ciepłej barwy.

„Chciałem stworzyć lampy, wyróżniające się pięknym światłem, w którym każdy wygląda korzystnie. Na co dzień pracuję z kobietami i wiem, jakie to dla nich ważne, dlatego moja kolekcja wiąże się ze sferą beauty. To połączenie świata mody i architektury” – zdradza projektant.

Lampy są owocem współpracy Macieja Zienia naszą firmą Eko-Light, właścicielem marki Milagro. To, co wyróżnia naszą polską markę na rynku to tworzenie produktów łączących w sobie użyteczność z nowoczesnym designem oraz zastosowanie nietypowych materiałów takich jak drewno czy metale szlachetne.

Pośród 8 zaprezentowanych linii oświetlenia Milagro by Maciej Zień znalazł się m.in.  limitowany model lamp Cassiopeia. To duże, stojące lampy, o ponad metrowej średnicy, wykonane między innymi z marmuru Carrara, który jest jednym z ulubionych tworzyw projektanta.  Inspiracją do powstania kolekcji były toaletki teatralne i świat mody. Naturalny kamień pięknie komponuje się ze złotymi i srebrnymi detalami lamp, doskonale wpasowując się w panujące obecnie trendy.

„Każda z nich będzie posiadała certyfikat autentyczności z odręcznym podpisem Macieja Zienia, na którym znajduje się numer i łączna liczba wyprodukowanych sztuk. Będzie ich tyle, ile widocznych ciał niebieskich w konstelacji – tak jak niemal sto gwiazd rozświetla niebo, tak sto białych i czarnych lamp z linii Cassiopeia oświetli swoim blaskiem wnętrza” – zdradza Tomasz Litwin – właściciel Eko-Light, producenta marki Milagro by Maciej Zień.

Obecnie trwają prace nad kolejnymi modelami. „Jestem perfekcjonistą- przyznaje Maciej Zień – dlatego kolejne kolekcje ujrzą światło dzienne dopiero wtedy, kiedy będę całkowicie zadowolony z efektu”.